Jesteśmy na Facebooku
Oficjalny ranking zdawalności za 2023r.
Lider rankingu

w Trójmiejskich Rankingach Ośrodków Prawa Jazdy

Opinie o szkole

Zobacz opinie o naszej szkole na trójmiasto.plGoogle lub Facebooku

Kontakt z nami

Skontaktuj się z nami udzielimy wszelkich informacji !

KURSY

 Uwaga,

zapraszamy na kursy e-learning/(kurs online) - szczegóły w zakładce TERMINY

 

Kurs prawa jazdy

Podstawowe prawo jazdy jest obecnie pożądane nie tylko w celu zapewnienia większego komfortu przemieszczania się własnym samochodem. Staje się również niezbędne, podnosząc wartość jego właściciela w oczach pracodawcy i zwiększając szanse na atrakcyjne zatrudnienie. Do uzyskania takiego dokumentu konieczne jest ukończenie kursu w profesjonalnym ośrodku szkoleniowym, jakim jest OSK Speed z Gdańska. Co oferuje szkoła jazdy?

Profesjonalne kursy prawa jazdy dla przyszłych kierowców i motocyklistów

Ośrodek Szkolenia Kierowców Speed w Gdańsku jest szkołą z tradycjami, która od wielu lat uczy młodych i starszych kandydatów podstaw uczestnictwa w ruchu drogowym. Podczas zajęć teoretycznych uczestnicy poznają i utrwalają przepisy zawarte w kodeksie ruchu drogowego, trenują rozwiązywanie sytuacji drogowych, a praktyka pozwala im doskonalić technikę jazdy. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych i doświadczonych wykładowców- praktyków, którzy mają też odpowiednie przygotowanie merytoryczne. Organizujemy:

 • kursy na prawo jazdy kategorii B, po których kandydat zdobywa uprawnienia do prowadzenia pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony – z wyjątkiem autobusu i motocykla, samochodów osobowych z przyczepą o masie całkowitej do 3,5 tony, a także do prowadzenia ciągnika rolniczego lub pojazdu wolnobieżnego,
 • kursy na prawo jazdy kategorii A, po których kandydat zyskuje uprawnienia do prowadzenia motocykla lub motocykla z przyczepą o masie nieprzekraczającej masy własnej motocykla i 100 kg. oraz kategorie A1 i A2

Do kogo są adresowane kursy na prawo jazdy?

Kurs prawa jazdy w Gdańsku może ukończyć każdy kandydat, który spełnia warunki wymagane przepisami prawa i jest zdeterminowany do uczestnictwa w zajęciach, opanowania wiedzy i przystąpienia do egzaminu państwowego. Podstawę zapisu na kurs stanowią wiek kandydata, pozytywne orzeczenie lekarskie oraz założenie Profilu Kandydata na Kierowcę (PKK). Konieczne jest też wniesienie opłaty. Wyrabianie PKK jest dokonywane w odpowiednim wydziale ruchu drogowego.

W przypadku każdej z tych kategorii minimalny wiek przystąpienia do egzaminu państwowego jest inny. Dlatego na kurs prawa jazdy kategorii B zapraszamy osoby, które ukończyły (lub ukończą w momencie zaliczenia zajęć) wiek 18 lat. Kandydaci, którzy chcą uzyskać uprawnienia do jazdy motocyklem muszą mieć ukończone 20 lat (jeśli od dwóch lat dysponują prawem jazdy kat. A2) lub 24 lata (jeśli chcą jeździć każdym motocyklem).

Co obejmuje oferta kursów?

Każdy kurs prawa jazdy przebiega zgodnie z wymogami, jakie narzuca prawo o ruchu drogowym. Dlatego program zajęć oraz liczba i układ godzin są takie same, jak w innych ośrodkach szkoleniowych w Polsce. Zarówno prawo jazdy kategorii B jak i A wymaga zaliczenia części teoretycznej w postaci wykładów oraz zajęć praktycznych. Teoria na obu kursach obejmuje 30 godzin zajęć, praktyka – to 30 godzin jazdy na kategorię B i 20 godzin jazdy na kategorię A.

Szkoła jazdy Speed w Gdańsku stwarza też możliwość dalszego trenowania umiejętności podczas jazd dodatkowych. Każdy kandydat może je wykupić indywidualnie w zależności od potrzeb. Dzięki temu nie tylko poprawi swoje umiejętności, ale też poczuje się pewniej podczas jazdy egzaminacyjnej.

Dlaczego warto ukończyć kurs prawa jazdy w OSK Speed?

Kurs prawa jazdy w OSK Speed to doskonały wybór dla tych osób, które chcą zgłębić zasady uczestnictwa w ruchu drogowym i opanować podstawową technikę jazdy pod okiem wykwalifikowanych, doświadczonych instruktorów. Dzięki możliwości wyboru zajęć w jednym z dwóch ośrodków oraz dogodnych godzin, dostosują też udział w kursie do innych zajęć czy pracy zawodowej. Nasza szkoła jazdy znajduje się w dwóch lokalizacjach:

 • Gdańsk, ul. Gnilna 2, 1 piętro, pok. 12, budynek CH MADISON, wejście główne od ul. Gnilnej (tu znajduje się nasze biuro)

Zajęcia na kursach odbywają się w tygodniu, w godzinach popołudniowych oraz w wersji weekendowej. Jesteśmy dynamicznie działających ośrodkiem, dlatego przygotowaliśmy dla kursantów atrakcyjną ofertę szkoleń na prawo jazdy. Dysponujemy dobrze oświetlonym i starannie przygotowanym placem manewrowym oraz samochodami Kia Rio – obowiązującymi na egzaminach. Zapewniamy:

 • zajęcia teoretyczne i praktyczne pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i wykładowców,
 • obowiązkowe zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej dla kursantów,
 • możliwość wykupienia jazd doszkalających
 • materiały dydaktyczne do nauki samodzielnej i podczas zajęć,
 • dobre przygotowanie teoretyczne i praktyczne uczestników, którego potwierdzeniem jest wysoka zdawalność egzaminu państwowego,
 • wsparcie kursantów na każdym etapie zajęć,
 • życzliwą atmosferę,
 • pomoc w dopełnieniu formalności związanych z egzaminem,
 • możliwość wyboru najbardziej komfortowej formy zajęć (kursy popołudniowe i weekendowe)
 • możliwość wniesienia opłaty w ratach,
 • badania lekarskie w ośrodku szkoleniowym.

Zapraszamy na kursy prawa jazdy kategorii A i/lub B w Ośrodku Szkolenia Kierowców Speed w Gdańsku.