" />
Jesteśmy na Facebooku
Oficjalny ranking zdawalności za 2023r.
Lider rankingu

w Trójmiejskich Rankingach Ośrodków Prawa Jazdy

Opinie o szkole

Zobacz opinie o naszej szkole na trójmiasto.plGoogle lub Facebooku

Kontakt z nami

Skontaktuj się z nami udzielimy wszelkich informacji !

FAQ

Ile kosztuje zrobienie prawa jazdy?

Podejmując decyzję o zrobieniu prawa jazdy powinniśmy być świadomi wszystkich dodatkowych wydatków, które musimy opłacić. W pełen koszt prawa jazdy wliczają się: - cena badań lekarskich - koszt zdjęcia - kurs na prawo jazdy - opłata za egzamin teoretyczny - opłata za egzamin praktyczny - koszt wyrobienia prawa jazdy.

Koszt prawa jazdy jest zależny od tego, jaki rodzaj dokumentu chcemy uzyskać. Cena samego kursu na prawo jazdy jest inna w każdym regionie Polski, różne ceny oferują poszczególne szkoły jazdy. Jedna cena, która jest równa na całym terenie kraju to koszt egzaminu w regionalnym ośrodku ruchu drogowego PORD, który przynależy do samorządów.

Jednak zanim rozpoczniemy naukę na kursie prawa jazdy, musimy wyrobić Profil Kandydata na Kierowcę. W skrócie PKK, jest to numer identyfikujący każdego kandydata ubiegającego się o prawo jazdy dowolnej kategorii. Sam numer jest przydzielany bezpłatnie, jednak aby go otrzymać trzeba złożyć dokumenty, których wykonanie jest odpłatne.

Aby otrzymać PKK należy wykonać badania lekarskie oraz zrobić zdjęcie dedykowane do dokumentu. Koszt badań lekarskich wynosi 200 zł dla kursantów OSK SPEED, musimy także posiadać odpowiednią fotografię, której cena waha się od 20-40 zł.

Aby zrobić prawo jazdy musimy także opłacić kurs, a po skończonym szkoleniu w szkole jazdy przed zapisaniem się na egzamin państwowy należy opłacić koszty egzaminu teoretycznego w kwocie 50 zł oraz praktycznego 200 zł. ( dot. kat B) . Dodatkowym kosztem jest wyrobienie samego dokumentu, który wynosi 100 zł.

Warto pamiętać, że średnia zdawalność prawa jazdy za pierwszym razem w Polsce oscyluje około 40 % dla wszystkich kategorii. Ten wynik z roku na rok rośnie, jednak oznacza to dla większości kandydatów dodatkowy koszt związany z koniecznością ponownego opłacenia egzaminu w PORD-zie. , niektórzy kursanci decydują się na wykupienie dodatkowych godzin doszkalających.

Kto może przystąpić do egzaminu na prawo jazdy?

Zatem, aby przystąpić do kursu kandydat musi posiadać wyżej wspomniany PKK.. Ponadto na kurs może zapisać się osoba, które ma ukończone 17 lat i 9 miesięcy oraz posiada pisemną zgodę rodzica ( dot. osób. niepełnoletnich). Prawo jazdy można odebrać w dniu 18 urodzin.

Ile kosztuje kurs na prawo jazdy w Gdańsku?

Ośrodek Szkolenia Kierowców SPEED w Gdańsku jest jedną z najprężniej działających szkół oferującą kompleksowe kursy na prawo jazdy kategorii B, B automat. i kategorii A na terenie Trójmiasta.

Wieloletnie doświadczenie i wielka pasja, rzetelność przekazywanych informacji sprawia, że nasi kandydaci cieszą się bardzo wysoką zdawalnością i darzą nas dużym zaufaniem. Solidność i rady przydatne w rzeczywistych sytuacjach na drodze sprawiają, że nasi kursanci są bezpiecznymi kierowcami.

Jazdy można rozpoczyna się w Gdańsku Głównym, ul. Wałowa 24.

Staramy się dopasować ofertę do potrzeb naszych Klientów, tak aby przeszli proces sprawnie i w najdogodniejszym terminie, dlatego oferujemy kursy weekendowe, popołudniowe i poranne w tygodniu.

Dla tych, którym zależy na czasie, oferujemy ekspresowy indywidualny kurs, który pozwoli szybko zdobyć upragniony dokument. Korzystnym rozwiązaniem z większą niż standardową ilością godzin jest kurs rozszerzony, który pozwoli kandydatom jeszcze lepiej przygotować się do egzaminu, ale co ważne pewniej i bezpieczniej poruszać się po drodze samodzielnie.

Umożliwiamy także naukę jazdy samochodem z automatyczną skrzynią biegów oraz podstawienie tego pojazdu na egzamin państwowy do PORD. Dla osób chcących doszkolić swoje umiejętności, przypomnieć i utrwalić zasady panujące na drodze, zdobyć większą pewność oferujemy jazdy dodatkowe.

Co wchodzi w skład kursu na prawo jazdy?

  • wykłady teoretyczne
  • jazdy praktyczne
  • kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
  • ewentualne jazdy doszkalające
  • materiały dydaktyczne
  • dostęp do bazy testów

Możliwość rozłożenia opłaty za kurs prawa jazdy na raty

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów umożliwiamy rozłożenie płatności za kurs na trzy raty. Pierwsza wynosi 800 zł – wymagana najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia, kolejną w kwocie 900 zł należy wpłacić do końca części teoretycznej kursu, a ostatnią, wyrównującą cenę kursu, należy wpłacić do 10-tej godziny jazdy.