Jesteśmy na Facebooku
Jesteśmy na TweeterTweety na temat @OSKSPEED
Lider rankingu

w Trójmiejskich Rankingach Ośrodków Prawa Jazdy

Opinie o szkole

Sprawdź opinie o naszej szkole na trójmiasto.pl >>

Kontakt z nami

Skontaktuj się z nami udzielimy wszelkich informacji !

PKK - Profil kandydata na kierowcę | Trójmiasto - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Czym jest PKK? Profil Kandydata na Kierowcę to dane i informację identyfikujące i opisujące osobę ubiegającą się o wydanie dokumentu stwierdzającego uprawnienia do kierowania pojazdami generowany, udostępniany, aktualizowany i archiwizowany w systemie teleinformatycznym.

Każdy Profil Kandydata na Kierowcę (w skrócie PKK) w wydziale komunikacji posiada swój unikalny numer. Numer PKK jest niezmienny w całym procesie obsługi profilu, nawet gdy osoba zmienia dane np. miejsce zamieszkania. Jednakże dana osoba może mieć kilka PKK, gdy zdaje prawo jazdy na kilka kategorii. W przypadku złożenia wniosku na dwie kategorie dana osoba dostanie dwa profile kandydata na kierowce.

Po co się go zakłada? Numer, który po wypełnieniu wszelkich formalności otrzymujemy w urzędzie jest niezbędny do zapisania się na kurs prawa jazdy, jak i na państwowy egzamin. W przypadku zgubienia numeru właściciel PKK powinien się zgłosić do wydziału komunikacji, który wygenerował mu ten numer, w celu otrzymania ponownego wydruku tego samego numeru PKK.

Trójmiasto to miejsce gdzie numerem możemy dostać od ręki lub maksymalny czas oczekiwania wynosi 2 dni. W naszej szkole możemy to zrobić za kursanta. Badanie lekarskie potrzebne do numeru PKK, możemy również zrobić w naszej szkole w promocyjnej cenie 50zł.

Jak uzyskać numer PKK - Profil Kandydata Na Kierowcę? Osoba, która po 19 stycznia 2013 r. ubiega się o prawo jazdy, obojętnie jakiej kategorii, pierwsze kroki powinna skierować do wydziału komunikacji w miejscu swojego zameldowania bądź stałego zamieszkania. Tam musi złożyć odpowiednie dokumenty tzn: -dowód tożsamości -jedna wyraźna, aktualna i kolorowa fotografia o wymiarze 3,5 cm x 4,5 cm przedstawiająca osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, lewy półprofil z widocznym lewym uchem -orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do kierowania pojazdem, wydane przez lekarza uprawnionego do badań kierowców -pisemna zgoda rodzica lub opiekuna, jeżeli osoba nie ukończyła 18 lat (przy kat. AM, A1, B1, B ) - kserokopia prawa jazdy (w przypadku, gdy wnioskodawca posiada prawo jazdy). Po ich złożeniu profil kandydata na kierowce jest wydawany od ręki (Gdańsk).

Gdy przyszły kursant posiada już swój pkk może zacząć szkolenie w ośrodku szkolenia kierowców, który za pomocą systemu teleinformatycznego połączonego z wydziałem komunikacji weryfikuje podane dane oraz sciąga je do swojej ewidencji, dzięki czemu istnieje podstawa do rozpoczęcia szkolenia. Co zrobić dalej, jeśli mamy już swój profil kandydata na kierowcę? Gdańsk, jak było wspomniane wcześniej, to miasto gdzie powinniśmy otrzymać ten dokument od ręki pod warunkiem, gdy nie będzie długich kolejek więc jeszcze tego samego dnia można się zapisać na kurs. Pamiętaj w naszej szkole PKK załatwiamy za Ciebie!