Jesteśmy na Facebooku
Jesteśmy na TweeterTweety na temat @OSKSPEED
Lider rankingu

w Trójmiejskich Rankingach Ośrodków Prawa Jazdy

Opinie o szkole

Sprawdź opinie o naszej szkole na trójmiasto.pl >>

Kontakt z nami

Skontaktuj się z nami udzielimy wszelkich informacji !

Prawo jazdy kategorii B | Trójmiasto - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zanim zdecydujecie się na kurs prawa jazdy, macie z pewnością wiele pytań, na które postaramy się odpowiedzieć poniżej. Jeśli nie znajdziecie odpowiedzi na nurtujące was pytania w FAQ, możecie w każdej chwili zadzwonić do naszej szkoły, gdzie uzyskacie wszelkie niezbędne informacje.

Jaki jest średni czas trwania kursu?
Czas trwania kursu zależy od wielu czynników, wśród których należy wymienić między innymi jego rodzaj, liczbę osób zainteresowanych kursem w danym terminie, możliwości kursanta dotyczące jego uczestnictwa w kursie według założonego grafiku. Z naszych doświadczeń wynika, że średnio, już po kilku tygodniach możesz zdobyć swoje upragnione prawo jazdy kat b. Trójmiasto nie wyróżnia się pod tym względem od innych części kraju.

Jakie dokumenty są wymagane?
Aby móc zapisać się na kurs prawa jazdy, konieczne jest wyrobienie numeru profilu kandydata na kierowcę. Po uzyskaniu tego profilu należy zgłosić się do naszego ośrodka należy również przedstawić dowód osobisty lub legitymację szkolną. Do wyrobienia numeru profilu Kandydata na kierowcę potrzebne jest odpowiednie zaświadczenie lekarskie, które stwierdza brak jakichkolwiek przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Możesz je uzyskać, zgłaszając się do lekarza posiadającego uprawnienia do wydania takiego zaświadczenia. Staranie się o prawo kategorii B, możesz rozpocząć na trzy miesiące przed ukończeniem 18 roku życia. Jeśli jednak w dniu składania dokumentów nie ukończyłeś osiemnastego roku życia, wymagane jest również przedstawienie pisemnej zgody rodziców na Twój udział w kursie.

Od którego roku życia można rozpocząć kurs na prawo jazdy?
Kryterium wiekowe określające minimalny wiek osoby biorącej udział w kursie, jest różne w zależności od tego, jakiego rodzaju uprawnienie chcemy zdobyć. Wygląda to następująco: - dla kategorii AM (motorowery), minimalny wiek kursanta to 14 lat, - w przypadku kategorii A1 (motocykl do 125 cm3), B1 (czterokołowiec) lub T (ciągnik), kursant musi mieć ukończone 16 lat, - dla kategorii A2 - wiek kursanta to 18 lat, - prawo jazdy kat a uzyska osoba, która ukończyła 24 rok życia (w tym przypadku istnieje jednak wyjątek: jeśli zdobyłeś prawo jazdy kat A2 w wieku 18 lat i masz je już od co najmniej 2 lat, wiek dla kategorii A obniża się do 20 lat), - o prawo jazdy kategorii B możesz starać się najwcześniej na 3 miesiące przed ukończeniem 18 roku życia, ale odebrać będziesz je mógł dopiero w momencie uzyskania pełnoletności. Na nasze kursy możesz zapisać się przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej OSK SPEED lub wysyłając smsa pod numer 601224101 z danymi jak: imię, nazwisko, numer PESEL, miasto zameldowania i termin kursu. Można to też zrobić telefonicznie kontaktując się z naszym biurem pod numerem tel. 58 3424410 lub 601224101. Biuro ośrodka mieści się w Gdańsku przy ul. Hallera 140 pok. 19. Zgłoś się do naszych doświadczonych pracowników i uzyskaj upragnione prawo jazdy kat b. Gdańsk i inne trójmiejskie miasta znany jest z doskonałej infrastruktury drogowej. Ty również masz prawo z niej korzystać.